A gyerekbútor kiválasztásának szempontjai
A gyerekszoba kialakításakor sok mindent szem előtt kell tartani. Elsősorban a biztonságot, hiszen a lurkók állandóan mozognak, futkároznak, másznak, szökdösnek, aminek nagyon rossz vége is lehet, ha a gyerekbútor éles szélekkel és veszélyt jelentő alkatrészekkel rendelkezik.
Egy cuki fogantyú vagy érdekesnek vélt emeletes ágy kialakítás is nagy kockázatot jelenthet, a nagy mozgásigénnyel rendelkező gyerekeknek, így alaposan át kell nézni minden részletet és kétszer is meggondolni mindent, ami egyébként kézenfekvőnek tűnne.
Nem is gondolnánk, hogy mi mindennel okozhatnak kárt magukban ezek a kisemberek, ezért nagyon aprólékosnak és precíznek kell lennünk, amikor a gyerekbútor biztonságos jellegét mérjük fel. Ha ez megvan, akkor jöhet a praktikus kialakítás ellenőrzése, aminek során főként a tároló helyet és a gyerekbútor méretét kell górcső alá venni.
Ugyanis, ahogy nő a gyerkőc, annál több holmit, játékot, általunk feleslegesnek gondolt, de számukra kincset érő dolgot kell elpakolni, amihez sok fiókra, rendszerező elemre lesz szükség. Továbbá, természetesen fontos az is, hogy beférjen a gyerekbútor arra a helyre, ahová szánjuk, illetve a legjobb, ha minél kisebb felületen, minél több része elfér, hogy tágas tér maradjon a játékra, mozgásra.
Ehhez például jó szolgálatot tehetnek az olyan emeletes ágyak, amelyek polcokat, szekrényeket is magukba foglalnak, vagy akár az alsó szinten íróasztal is tartozik hozzájuk.
Így az ágy és a tanuláshoz szükséges bútorok, eszközök nem fognak külön helyet foglalni, hanem ugyanazon a 2-3 négyzetméteren fognak „osztozni”. Az ilyen gyerekbútor kimondottan a kisméretű szobákban lehet előnyös, de nagyobb alapterületen is jól mutat.