Napozóágy nemcsak kerti használatra
Vannak dolgok, amikről elkönyveljük, hogy csak kültéren lehet hasznosítani, pedig bőven van lehetőség arra, hogy beltéren is csatasorba állítsuk ezeket. Az egyik ilyen használati tárgy a napozóágy, amit jellemzően késő tavasztól kora őszig használunk a kertben, nagy megelégedéssel. A szomorkás, hideg, szeles, és olykor igencsak esős hónapok után, már alig várja az ember, hogy tavasz legyen, és végre ne csak süssön, de melengessen is a Nap.
Ekkor ki lehet vinni a szabadba kedvenc napozóágyunkat, hogy élvezhessünk a friss levegőt, és elkezdhessünk készülni a nyári időszakra, amikor sokak szerint jobb a barna, mint a fehér bőr. Persze nem szükségszerű, hogy a nevéhez méltóan, napimádóként feküdjünk rajta.
Egy nagy lombkoronával megáldott fa árnyékában tölteni a délutáni sziesztát, nos, erre is tökéletes a napozóágy. Eredeti funkciója szerint, a Napra lehet kifeküdni vele, de használhatjuk árnyékban is, pihenéshez, ha pedig 135°-os dőlésszögbe állítjuk a háttámlát, tehermentesíthetjük gerincünket. Habár a modern embernek teljesen természetes az álló és ülő testhelyzet, a gerinc a nem megfelelő testtartás következtében extra terhelésnek van kitéve.
Igen, lehet rosszul állni, ülni, és pont így, járni is, de 90°-os üléspozíció helyett a 135° lenne az ideális, így ha délután pihentetnék gerincünket, szundikálás, könyvolvasás, esetleg a mobiltelefon nyomkodása közben, állítsuk ilyen dőlésszögbe a napozóágy háttámláját! Ha a munkahelyen muszáj állni, vagy a számítógép mellett derékszögben ülni, legalább otthon, pihenés közben legyen megfelelő a tartásunk. A gerincünk egészen biztosan hálás lesz ezért.