A komposztáló adalékok jótékony hatásai
A tél vége felé közeledve, kora tavasszal a kertészkedés kedvelői végre ismét elkezdhetnek hódolni kedvenc hobbijuknak. A gyümölcsöző termés egyik alapfeltétele a megfelelő összetételű termőföld. A komposztáló folyamatoknak hála, egy kis odafigyeléssel és plusz munkával kiváló minőségű zöldtrágyát állíthatunk elő, akár a saját kertünkben is.
A tároló helyiség összeállítása pedig pofonegyszerű. Egyszerű, otthon is megtalálható deszkákból ládát kell építeni, ahová összegyűjthetők a komposztálható anyagok. Ide tartoznak a zöldség- és gyümölcsmaradékok, elhervadt szobanövények és a kerti hulladékok nagy része, úgy, mint a gallyak, fű vagy a lehullott falevelek.
Ha ez kész és megtelt a házilag barkácsolt komposztáló láda, nem maradt más hátra, csak 3-4 hetente átforgatni a trágyahalmot. Amennyiben minden instrukciót megfelelően követ, akkor 3 hónap után a komposzt tökéletesen beérik és készen áll arra, hogy a tavaszi ültetés előtt felfrissítse kertünk talaját.
Na de mihez kezdjen, ha csak most találkozott először a fent említett módszerrel vagy elfelejti időben elkészíteni a talajtrágyát? Aggodalomra semmi ok, hiszen a legtöbb bioüzlet polcairól már gond nélkül be lehet szerezni különböző komposztáló termékeket.
Ezek a készítmények olyan természetes adalékokat tartalmaznak, amelyek elősegítik a komposztálódás folyamatának felgyorsulását és az erre a célra legalkalmasabb baktériumok felhasználásával a végtermék minőségét is nagyban javítják. Ráadásul teljesen környezetbarát módon történik mindez.