3 fázisú fi relé a teljes biztonság érdekében
Egy sima fi relé bekötése nem mondható az épületvillamosság legnehezebb feladatának, azonban mégis tanácsos tisztában lenni a legalapvetőbb dolgokkal, mielőtt az ember neki kezd a munkának. Többszörösen igaz ez a 3 fázisú fi relé esetében, amikor is a bekötés egy vagy két mozzanatánál bizony meggyűlhet az ember baja. De pontosan milyen eszközről van szó?
Mit kell tudni ennek a bekötéséről és mi az, éamit minden egyes villanyszerelőnek tudnia érdemes? A 3 fázisú fi relé az áramvédő kapcsoló egyik modernebb, egyedibb változatát jelenti. Ugye a 21. század modern világa el sem tudja képzelni a mindennapokat az elektromosság nélkül. Annyira magától értetődő számos országban ez, mint például a levegő vagy épp a víz.
Az igazság viszont az, hogy az elektromos áram kapcsán hajlamosak sokan csak a pozitívumokat kiemelni. Pedig ott vannak a negatívumok is, főleg a nem kordában tartott áram esetében, ami bizony balesetveszélyes lehet. A 3 fázisú fi relé bekötésekor ezt mindig szem előtt kell tartani. Az áram biztonságos felhasználását elősegítő eszköz ez.
A világ első áramvédő kapcsolója Henri Rubin nevéhez köthető. 1955-ben sok gondot okozott a dél-afrikai aranybányákban előforduló, számos baleset, ami azt elektromos áramhoz volt köthető. A mérnököknek muszáj volt kitalálni valamit, amivel a munkások védelmét, illetve az aranybányák produktivitását is biztosíthatták.
A fent említett mérnök kénytelen volt létrehozni a világ első hibaáram-védelmi rendszerét. Ebből szép lassan kialakult a fi relé, aminek manapság már ismert a 3 fázisú fi relé változata is. Még több információ található meg erről a villanyt-szerel.hu weboldalon.